Menu

Debiutanci

Dziecko - z czym to się je?

Ochraniacz na szczebelki

kira-123

Jeśli zdecydowałaś się na drewniane łóżeczko koniecznie dokup (lub uszyj) ochraniacz. To nic innego jak kawałek długiego materiału, który przywiązuje się wewnątrz łóżka. Chroni on rączki i nóżki przed utkwieniem w pułapce szczebli, osłania przed przeciągami, dźwiękiem oraz światłem. 

Ochraniacze mogą być długie - wokół całego łóżeczka lub krótkie - tylko za głową i po bokach. Pierwsze rozwiązanie sprawdza się, gdy łóżeczko stoi w pobliżu drzwi balkonowych czy okna, drugie - gdy chcemy w każdej chwili móc spojrzeć na dziecko a nie chce nam się za każdym razem do niego podchodzić.

ochraniacz szczeble długi

Gaia&Ko, znalezione na www.Allegro.pl, ok. 29 zł

ochraniacz na szczebelki krotki

Bewis, www.bewis.pl, 32 zł

Ochraniacze często występują w całych zestawach pościeli - zanim wydasz majątek na taki komplet zastanów się czy w ogóle będziesz z niego korzystać. Czy twoje dziecko będzie spało pod kołderką? A może w śpiworku? Czy na pewno chcesz mieć baldachim (siedlisko kurzu i wątpliwa ozdoba)? Po co Ci poszewka na poduszkę skoro niemowlęta z nich nie korzystają? 

komplet poscieli

MAMO-TATO, komplet pościeli, 15 elementów, www.mamo-tato.com, 319 zł

Niestety, nie znalazłam zestawu idealnego, czyli po prostu prześcieradło + ochraniacz na szczebelki + śpiworek lub kołderka. A wierzcie, szukałam długo :/

© Debiutanci
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci